Ismét rendhagyó poszt következik, ahogy az előzőt is felvezettük - de ezúttal igenis a legújabban megjelent kötetből közlünk néhány kedvcsináló, olvasásserkentő részletet. Azután majd folytatjuk a korábbi füzetek szemlézését, ahogy megszokott volt.
Az apropót most részben az adja, hogy az elmúlt hetekben ünnepélyes keretek közt bemutatott Vörös téglák, fehér köpenyek (egyik) szerzőjével nagyinterjút közölt a megyei hírportál.
Borsod Online: A tizennyolcadik félmúlt
Kiss Kriszta, és férje, Almássy Sándor párhuzamosan feldolgozott élettörténete számos ponton találkozott (földrajzilag is), a hatvan-hetvenes évek Miskolca így több nézőpontból is feltűnik a könyvecske hasábjain - történetek és képek formájában egyaránt. Diósgyőr, Vasgyár, Győri kapu, Pereces, Tapolca, avagy más olvasatban: Bátori utca, Hajnal utca, Martinász utca, Tátra utca, Hutás utca, Árpád utca, Miklós utcai általános iskola, Kuruc utcai általános iskola... És egy film, benne olvasztár és csecsemő, a címe: Egy darab élet. De erről majd később.
A szemrevaló teremtés – Zenész lesz? – Pipa nélkül soha sehová – A görög bérházak utcája – Mi lesz a Vargahegy sorsa?
A sorozat kiadója az Észak-Keleti Átjáró Egyesület. A korábbi kötetek teljes egészében online elolvashatók az alábbi linken. Nyomtatott formában pedig megrendelhetők a civil szervezet honlapján (Átjáró bolt), de érdemes keresni azokon a – miskolci – rendezvényeken is, amiken az egyesület részt vesz vagy maga szervez.
És most teljes valójukban megmutatjuk a kötet első négy belső oldalát.
Pluszként pedig az egyik középső montázst, egy izgalmas kérdést feltevő 70-es évek eleji úságcikkel.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.